Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

RÜSUMAT NO:4 GÜN SAYIYOR

RÜSUMAT NO:4 GÜN SAYIYOR
Smz İnşaat
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ORDU’NUN KAHRAMANLIK DESTANI
RÜSUMAT NO:4’Ü YAŞATMAK İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in 2019 yılında göreve başlamasıyla hatırasının yaşatılması sözünü verdiği Rüsumat No:4 Gemisi projesinde en önemli aşama gerçekleşti. Geminin inşasının ardından havuza alım işlemi tamamlandı. Artık açılış için gün sayan Rüsumat No:4 gemisi unutulmaz hikayesiyle yaşamaya devam edecek.
Rüsumat No: 4 Gemisi Teşhir Alanı ve Açık Hava Müzesi için çalışmalar, Cumhuriyet’in Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Hamidiye kruvazörüyle Ordu’ya gelişinde karaya ayak bastığı yer olan Altınordu sahilinde sürdürülüyor. Çalışmaları yakından takip eden Başkan Güler, “Tarihi geçmişimizi gelecek ile buluşturacağız. Tarih kokan gemimizin anılarını Ordu’da yaşatacağız” dedi.
GELECEĞE TAŞINIYOR
Kurtuluş Savaşı’nda hafızalardan silinmeyecek bir olayla tarih sayfalarında yerini alan, 1921 yılında Ordu sahilinde Yunan gemilerinden kurtulmak için batırılan ardından tekrar yüzdürülen Rüsumat No: 4 Gemisi’nin destanı Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla geleceğe taşınıyor.
GEMİ İSKELETİ HAVUZ İÇERİSİNE ALINDI
Yüzde 75’i tamamlanan proje kapsamında atölyede hazırlanan gemi parçaları, şantiye alanında birleştirilerek iskeleti oluşturuldu. Gemi iskeleti havuz içerisine alındı. Proje kapsamında bulunan ahşap takaların atölyede üretimi tamamlandı ve sahaya getirildi. Havuz ve makine dairesinde seramik kaplama imalatlarında sona gelindi. Havuz makine dairesinde mekanik çalışmalar ile havuz ve makine dairesinde elektrik imalatları devam ediyor.
MAYIS AYINDA HİZMETE SUNULACAK
Mayıs ayında tamamlanarak hizmete sunulması amaçlanan Rüsumat No:4 Gemisi Teşhir Alanı ve Açık Hava Müzesi Projesi kapsamında havuz içinde mekanik tesisat ve aydınlatma sistemi kurulacak. Gemi imalatları tamamlanarak içi müze haline getirilecek, havuz etrafında yürüyüş yolu düzenlenecek ve havuz etrafında çevre aydınlatmaları yapılacak. Karadan gemiye ulaşımın sağlanması için yürüyüş yolu yapılacak.
BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞARAK BİZLERE DESTEK VERMİŞ OLURSUNUZ..!
Smz İnşaat
ETİKETLER:
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ