Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

BÜYÜKŞEHİR SOFRALARI BEREKETLENDİRİYOR

BÜYÜKŞEHİR SOFRALARI BEREKETLENDİRİYOR
Smz İnşaat

BÜYÜKŞEHİR SOFRALARI BEREKETLENDİRİYOR
BÜYÜKŞEHİR, AŞEVİ İLE HER GÜN 1000 VATANDAŞA SICAK YEMEK ULAŞTIRIYOR
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Buharalı Şakir Efendi Aşevinde pişirilen sıcak yemeklerle her gün 1.000 ihtiyaç sahibi vatandaşın sofrasını bereketlendiriyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in üretime teşvik etmek amacı ile başlattığı “Alım Garantili Sözleşmeli Tarım Modeli” ile üreticilerden satın alınan ürünlerle her gün aşevinde sıcak yemekler pişiriliyor. Büyükşehir Belediyesinin alım garantisi ile kırsaldaki pek çok vatandaşın kazanca dönüştürdüğü ürünler aşevinde sıcak aş olarak her gün ortalama 1.000 ihtiyaç sahibi vatandaşın sofrasını dolduruyor.
Evde kendi yemeğini pişiremeyen yaşlı, engelli, bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelerin günlük sıcak yemek ihtiyacını kurduğu aşevi ile karşılayan Büyükşehir Belediyesi, sofraları boş bırakmıyor. Hijyenik koşullarda aşevinde her gün düzenli olarak pişirilen sıcak yemekler, gıda mühendislerinin kontrollerinin ardından özenle paketlenerek ihtiyaç sahipleri için yola çıkarılıyor. 19 ilçede bulunan ortalama 1000 ihtiyaç sahibi vatandaşın her gün sofrasını dolduran yemekler, ekipler tarafından tek tek kapılar çalınarak teslim ediliyor.
“SICAK YEMEKLERİ İHTİYAÇ SAHİPLERİ İLE BULUŞTURUYORUZ”
Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Emine Ela Tekşen Karabulut, şehirde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşların sağlıklı ve hijyenik koşullarda beslenmelerini sağlamak amacı ile özverili bir çalışma yürüttüklerini söyledi.
Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Karabulut şöyle konuştu:
“Şehrimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sağlıklı ve hijyenik koşullarda beslenmelerini sağlamak amacı ile özverili bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi olarak bir yıl önce açılan Buharalı Şakir Efendi Aşevimiz sıcak yemek hizmeti veriyoruz. Bu zaman kadar aşevimizden 340 bin sıcak yemek hizmeti sağladık. Her gün ise düzenli olarak 19 ilçemizde 1.000 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza sıcak yemek imkânı veriyoruz. Hazırladığımız yemekler Alım Garantili Sözleşmeli Tarım Modelimizle üreticilerimizin ürünleri ile pişirilerek, gıda mühendisimizin onayı ve gerekli kontroller sağlandıktan sonra ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ile buluşturuyoruz.”
MOBİL MUTFAK TIRIYLA DA YARDIMA KOŞUYOR
Aşevi ile ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olan Büyükşehir Belediyesi bunun yanı sıra deprem, sel gibi doğal afetlerde de hayata geçirdiği mobil mutfak tırı ile yardıma koşuyor. İzmir ile Malatya’da meydana gelen deprem ve Giresun’da meydana gelen sel afetinde sınırları aşan Büyükşehir Belediyesi mobil mutfak tırı ile afetzedelere sıcak yemek ikramında bulundu.
Aynı zamanda üniversite öğrencileri için uygulanan “Ders Arası Çorba Molası” projesi ile de Ordu Üniversitesi yerleşkesine gönderilen mobil mutfak tırı öğrencilere çorba ikramı yapılıyor.
Mobil mutfak tırı ile de afetzedelere ve öğrencilere de hizmet verdiklerini söyleyen Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Emine Ela Tekşen Karabulut, “İhtiyaç sahiplerimizin yanı sıra 2019 yılında faaliyete geçirmiş olduğumuz mobil mutfak tırımızla afetzedelere hizmet vermekteyiz. İzmir, Malatya depremleri, Giresun sel felaketi, Çaka arama çalışmaları ve pandemi boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ve afetzedelere sıcak yemek hizmeti sağladık. Aynı zamanda üniversite öğrencilerimize de mobil mutfak tırımız ile Ders Arası Çorba Molası etkinliği ile sıcak çorba ikramı yapıyoruz” şeklinde konuştu.

BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..!
Smz İnşaat
ETİKETLER:
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ