Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

İKİZCE’DE ORMEK ETKİSİ

İKİZCE’DE ORMEK ETKİSİ
Smz İnşaat
İKİZCE’DE ORMEK ETKİSİ
İKİZCE ORMEK, İLÇEDE EL SANATLARINA İLGİYİ ARTTIRIRKEN KURSİYERLERİN EV EKONOMİLERİNE DE KATKI SAĞLIYOR
2021 yılında eğitimlerine başlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) İkizce Şubesi, ilçenin adeta el sanatları merkezi haline geldi. Birçok branşta açılan kurslarla ilçe sakinleri el sanatlarının çeşitli dallarında yeterlilik kazanırken aldıkları eğitim ve ürettikleri eserleri de ekonomik bir kazanç olarak kullanmaya başladı.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) açtığı kurslarla vatandaşların bilgi ve beceri yönlerini ortaya çıkarmaya devam ediyor. Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinin yanı sıra 2021 yılında Çatalpınar ve İkizce ilçelerinde de faaliyetlerine başlayan ORMEK, ilçelerde adından sıkça söz ettiren bir mekân haline geldi.
ORMEK, İKİZCELİLERİN GÖZDESİ OLDU
Bu kapsamda İkizce ilçesinde açılan ORMEK kursları, ilçe sakinleri tarafından yoğun ilgi görüyor. 2021 yılında eğitimlerine başlayan İkizce ORMEK’te şu ana kadar 400 kursiyer eğitim alırken eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerler ise sertifika sahibi oldu. Geleneksel el sanatlarından yeni meslek gruplarına kadar birçok alanda eğitimlerin verildiği ORMEK’te İkizceliler bilgi ve becerilerini ortaya çıkararak alanlarında yeterlilik kazandı. Kimi kursiyerin keyifli zaman geçirmek ve yeni el becerileri geliştirmek için katıldığı İkizce ORMEK’te birçok kursiyer ise öğrendikleri bilgileri ekonomik gelire dönüştürdü.
BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..!
Smz İnşaat
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ