Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

İKİZCE’DE SEL NEDENİYLE 9 EV BOŞALTILDI

İKİZCE’DE SEL NEDENİYLE 9 EV BOŞALTILDI
Smz İnşaat
İKİZCE’DE SEL NEDENİYLE 9 EV BOŞALTILDI
İkizce’de aşırı yağış nedeniyle meydana gelen sel sonucu 9 ev boşaltıldı, yollarda ve tarım arazilerinde heyelan meydana geldi.
Alınan bilgiye göre, İkizce ilçesinde aşırı yağış nedeniyle Şenbolluk, Bolluk, Başönü, Kurtluca, Fatih, Kaynartaş, Şentepe ve Özpınar Mahallerinde sel meydana geldi.
İkizce Kaymakamı Ali Can Yıldız, Belediye Başkanı Osman Kaygı ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu sahada ekiplerle birlikte inceleme yaptı.
Belediye Başkanı Osman Kaygı, Ünye Kent Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, ilçede yaşanan aşırı yağışta m2.ye 150 kg yağış düştüğünü söyledi.
Başkan Kaygı, aşırı yağış nedeniyle ilçenin ortasından geçen Akçay ırmağının yükselerek bazı yerlerde taşması sonucu heyelanların yaşandığını da belirterek, şu açıklamayı yaptı:
“İlçemizde akşam 20.00’dan sonra etkisini arttıran sağanak yağış sonrası Akçay ırmağında su yükseldi, bazı yerlerde su taşkınları yaşandı. İlçemizin birçok yerinde uçuklar var, yollarda ve tarım arazilerinde heyelanlar meydana geldi. 9 evde aşırı yağış sonrası su taşkınları oluştu. Bu evleri boşalttık. Çok şükür yaralanma ya da can kaybı yok, evlerde hasar var. Tahliye edilen evlerdeki vatandaşlarımız için İkizce İmam Hatip Lisesi’nin yurdunu tahsis ettik ama ihtiyaç kalmadı. Çünkü evlerden kurtarılan vatandaşlarımız akrabalarının yanlarına yerleşti. Kontrolümüz altında. Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün ekipleriyle birlikte 20 iş makinesi ve 40 personelle birlikte sahadayız. Acil durumlara müdahale ediyoruz. Vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz.”
Başkan Kaygı, yağışın şu an ilçede hafiflediğini, olayların kontrol altında olduğunu, sabah hasar tespitinin yapılacağını ve sabah 06.00’dan sonra yeniden aşırı yağış beklendiğini sözlerine ekledi.
BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞARAK BİZLERE DESTEK VERMİŞ OLURSUNUZ..!
Smz İnşaat
ETİKETLER:
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ