Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

KİŞİYE ÖZEL YEMEK HAZIRLANIYOR

KİŞİYE ÖZEL YEMEK HAZIRLANIYOR
Smz İnşaat
BÜYÜKŞEHİRDEN HER GÜN 1000 KİŞİYE SICAK YEMEK
Ordu Büyükşehir Belediyesi Buharalı Şakir Efendi Aşevinde kişiye özel olarak hazırlanan sağlıklı yemekleri, ihtiyaç sahibi vatandaş ile buluşturuyor. 5 araç ile 19 ilçede kapı kapı gezen 16 personel, her gün 1.000 kişinin sıcak yemek ihtiyacını gideriyor.
KİŞİYE ÖZEL YEMEK HAZIRLANIYOR
Geçtiğimiz yıl hizmete giren aşevinde gece saat 2’de mesaiye başlayan ekipler, sabah 6’ya kadar üç çeşit sıcak yemek çıkarıyor. Hijyenik koşullarda, kişiye özel hazırlanan yemekler, gıda mühendislerince onaydan geçerek tansiyon, şeker, kolesterol gibi hastalığı bulunan vatandaşların yiyebileceği şekilde yapılıyor.
16 personel ve 5 araçla dağıtımı yapılan yemekleri vatandaşlara sıcak ulaştırabilmek adına yemekler sıcağı muhafaza eden termeboxlarla taşınıyor. Böylelikle vatandaşlar sofralarında yemeklerini sıcak yeme imkânı buluyor.
HEM SOFRALAR BOŞ KALMIYOR HEM ÜRETİCİYE DESTEK OLUNUYOR
Yapılan yemeklerin malzemeleri ise Ordu Büyükşehir Belediyesinin Alım Garantili Sözleşmeli Tarım Modeli Projesi kapsamında Ordulu üreticilerin ürettiği ürünlerden tercih ediliyor. Böylelikle hem ihtiyaç sahibinin sofraları boş kalmıyor hem de üreticiye destek olunuyor.
AÇILDIĞI GÜNDEN BU YANA 360 BİN SICAK YEMEK DAĞITILDI
Her gün yaklaşık olarak 1.000 kişinin yemek ihtiyacını karşılayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, aşevi açıldığı günden bu yana toplamda 360 bin sıcak yemek dağıtımı yaparak vatandaşların sofrasını bereketlendirdi. Her geçen gün büyüyen yardım ağıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşan Büyükşehir Belediyesi şu anda 1.000 kişiye ulaşırken önümüzdeki zamanlarda hedefini 1.500 kişiye çıkarmayı planlıyor.
BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞARAK BİZLERE DESTEK VERMİŞ OLURSUNUZ..!
Smz İnşaat
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ