Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

ORDU’DA KAR ETKİSİNİ GÖSTERDİ

ORDU’DA KAR ETKİSİNİ GÖSTERDİ
Smz İnşaat

ORDU’DA KAR ETKİSİNİ GÖSTERDİ
BÜYÜKŞEHİR 345 MAHALLE VE GRUP YOLUNU ULAŞIMA AÇTI
Meteoroloji tarafından hafta başından beri uyarısı yapılan kar yağışı Ordu’da etkisini gösterdi. Kent genelinde beyaz örtü etkili oldu. Büyükşehir Belediyesi, dün öğle saatlerinden itibaren 345 mahalle ve grup yoluna müdahalede bulunarak güzergahların trafiğe açık kalmasını sağladı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hafta başından itibaren peş peşe uyarısı yapılan yoğun kar yağışı dün öğleden sonra Ordu genelinde şiddetini artırdı. Perşembe gününden bu yana meydana gelen kar yağışları ve tipiye bağlı olarak etkilenen 345 mahalle ve grup yolu, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerinin yaptığı müdahale sonrası yeniden ulaşıma açıldı.
Bazı ilçelerdeki kar kalınlığı 50 santime ulaşırken ortalama kar yüksekliği ise 32 santim olarak belirlendi.
464 araç ve iş makinesi 533 personel ile 7/24 sahada olan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaptığı hızlı müdahalelerle yolların açık kalmasını sağladı. Hava sıcaklığının hissedilir derecede azalmasıyla birlikte oluşması muhtemel buzlanmalara karşı da tuzlama çalışmalarına ağırlık verildi.
21 HASTA HASTANELERE ULAŞTIRILDI
Karla mücadele çalışmaları kapsamında, Akkuş 2 İlçesinde 2 hasta, 2 cenaze ve 5 diyaliz hastası, Çaybaşı İlçesinde 2 hasta, Fatsa İlçesinde 1 hasta ve 1 cenaze, Gölköy ilçesinde 2 hasta, Gürgentepe İlçesinde 1 hasta, İkizce ilçesinde 3 hasta, Kabadüz ilçesinde 1 cenaze, Kabataş ilçesinde 1 cenaze, Korgan ilçesinde 1 hasta, Kumru İlçesinde 1 hasta ve 3 cenaze, Ulubey İlçesinde 1 hasta, Ünye ilçesinde 2 hasta ve 1 cenazenin bulunduğu mahalle ve grup yollarına müdahale edildi.
Vatandaşların kar lastiği ve zincir olmayan araçlarla trafiğe çıkmaması istenirken karla mücadele talepleri için 444 10 52 Çağrı Merkezini ve ALO 153’ü 7/24 arayabilecekleri bildirildi.

BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..!
Smz İnşaat
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ