Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

BÜYÜKŞEHİR’DEN OBBKT OYUNCULARINA VEFA

BÜYÜKŞEHİR’DEN OBBKT OYUNCULARINA VEFA
Smz İnşaat
BÜYÜKŞEHİR’DEN OBBKT OYUNCULARINA VEFA
“27 MART TİYATRO GÜNÜ” ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nun duayen isimleri düzenlenen etkinlikle kabirleri başında anıldı.
27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Bu kapsamda ilk olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nun kuruluşundan bu yana hizmet veren ve hayatını kaybeden OBBKT’nin kurucularından Uğur Gürsoy başta olmak üzere Şakir Palaşoğlu, Seyhan Güngör, Aydın Üstüntaş, Mustafa Gencer gibi birçok tiyatro sanatçısının kabri ziyaret edildi.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen, OBBKT oyuncuları, birim müdürleri, tiyatronun teknik personeli ve hayatını kaybeden tiyatrocuların yakınlarının katıldığı programda tiyatrocular için dua edilerek kabirlerine karanfil bırakıldı.
“KAMYON” OYUNU SAHNELENDİ
Kabir ziyaretlerinin ardından etkinlikler OBBKT’de devam etti. Buradaki programda ilk olarak Dünya Tiyatrolar Günü bildirisi okundu. Bildirinin okunmasının ardından Mehmet Baydur tarafından yazılan, yönetmenliğini Orkun Öngen’in üstlendiği OBBKT’nin yeni sezon oyunu “Kamyon” sahnelendi. Oyun sonrası oyunda görev alan tüm tiyatroculara çiçek takdim edildi.
BAŞKAN GÜLER’DEN OBBKT’YE JEST
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, bu anlamlı günde OBBKT’yi unutmadı. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in OBBKT’ye gönderdiği “27 Mart Dünya Tiyatro Günü Kutlu Olsun” yazılı pastanın kesilmesi ile sona erdi.
BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞARAK BİZLERE DESTEK VERMİŞ OLURSUNUZ..!
Smz İnşaat
ETİKETLER:
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ