Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

DURUGÖL KURTULDU

DURUGÖL KURTULDU
Smz İnşaat
DURUGÖL KURTULDU
BAŞKAN GÜLER, ORDU’YA MÜTHİŞ BİR YAŞAM ALANI DAHA KAZANDIRIYOR
Altınordu Kirazlimanı’nda yüksek ölçekli ve gökdelen tarzı 3 bloğu yıkan, 4. bloğu yaptırmayarak halkın yararlanacağı sosyal yaşam alanı haline dönüştüren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, uzun süre şehrin gündemini meşgul eden 36 dönümlük Durugöl arazisini de halka kazandırıyor. Başkan Güler’in kararlı tutumu sayesinde hiçbir bedel ödemeden alınan Durugöl arazisi, Ordu halkının ve misafirlerinin rahatlıkla yararlanabileceği sosyal yaşam alanı haline dönüştürüldü.
Projenin hazırlanmasından hayata geçirilmesine kadar tüm süreçleri yakından takip eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Durugöl’de incelemelerde bulundu. Çalışmayı yürüten Daire Başkanlarından projenin son durumu hakkında bilgi alan Başkan Güler, çalışma yapan ekiplerle de bir araya gelerek işlerinde kolaylıklar diledi.
GÖL KORUNDU, AĞAÇ MİKTARI ARTTI
Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Durugöl Tabiat Parkı toplam 36 dönüm alanda uygulanıyor. Doğal gölün ve ekolojik dengenin korunduğu alanda tüm altyapı sistemleri tamamlanırken peyzaj düzenlemeleri de hız kesmeden devam ediyor.
Başkan Güler’in yeşil hassasiyeti Durugöl Tabiat Parkı’nda da uygulanıyor. Peyzaj yönünden de çeşitli ağaç gruplarına ve bitki türlerine yer verilen parkta ıhlamur, çınar, söğüt, süs elması, süs kirazı, salkım söğüt, mabet ağacı, şeker akça ağaç, çıtır taflan, top alev, piramit alev ve akasya türlerinde ağaçlar ile mevsimlik çiçek ve laleler yer alıyor. Bir diğer yandan peyzaj çalışmaları kapsamında ağaç sökme makinesi ile sökülen yaklaşık 50 adet ağaç tekrar değerlendirilerek alana yeniden dikildi. Projede ayrıca aydınlatma sistemlerinden kent mobilyalarına, kuş evlerinden suluklara her şey düşünülerek hareket edildi. Öte yandan göl etrafına 2000 metrekare olmak üzere toplamda 1. etapta 6000 metrekare çim serildi.
Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yoğun bir tempo ile yürüttüğü çalışmada Durugöl Tabiat Parkı’nın en kısa süre içerisinde tamamlanarak vatandaşın kullanıma açılması hedefleniyor. Durugöl tamamlandığında Ordu’nun en gözde mekânlarından biri haline gelecek.
GÖRSEL BİR ŞÖLEN SUNACAK
Durugöl Tabiat Parkı’na hayata geçirilen çalışmalarda kent estetiğine de büyük önem veriliyor. Büyükşehir Belediyesi ekiplerince uygulanan havuz içerisinde 89 pompa ve motordan oluşan, müziğe göre hareket eden fıskiye sistemi bulunuyor. Bu sistem doğrultusunda 258 adet aydınlatma ile animasyon gösterileri yapması sağlanacak. Fıskiye sistemi müzik ve ışık şovu birlikte koordineli şekilde çalışacak. Tüm bu çalışmalarla Durugöl’de vatandaşlara görsel bir şölen sunulacak. Bu çalışmanın tamamlanmasıyla Ordu turizmine önemli bir eser daha kazandırılmış olacak.
BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞARAK BİZLERE DESTEK VERMİŞ OLURSUNUZ..!
Smz İnşaat
ETİKETLER:
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ