Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

ODÜ’NÜN FLAŞ REKTÖR ADAYI

ODÜ’NÜN FLAŞ REKTÖR ADAYI
Smz İnşaat

ODÜ’NÜN FLAŞ REKTÖR ADAYI

Yoğun akademik çalışmalarının yanında Şelaleler Şehri Ordu kent markalaşma projesiyle milyonlara Ordu’yu tanıtarak kendi tabiriyle “Ordu Sevdalıları”nın büyük takdirini toplayan, üniversiteyi şehirle buluşturan Prof. Dr. Mehmet Yılmaz’ıın bir çok kesimden gelen çağrıya karşılık vererek Ordu Üniversitesi Rektörlüğü’ne resmen aday olduğu öğrenildi.

Ordu Üniversitesi Rektörlüğü için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 19.06.2023 itibarıyla Rektör Adaylığı İlanına çıkması ile gözler adaylara çevrildi. Potansiyel isimler arasında toplumun her kesiminde karşılığı olan, üniversite-şehir bağının kurulmasına özverili çalışmalarıyla önemli katkı sağlayan; kamu ve sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, meslek odaları ile işbirliğinin başarılı örneklerini veren Prof. Dr. Yılmaz’ın adı kamuoyunda uzun süredir Rektör namzeti olarak konuşuluyordu.

Öncesinde açıklama yapmaması nedeniyle adaylık konusuna mesafeli olduğu değerlendirilen Prof. Dr. Yılmaz’ın ileri gelenlerin aday olması konusundaki tensip ve telkini yanında kamuoyunun geniş teveccühü üzerine rektörlük için resmen müracaatta bulunduğu öğrenildi.

Alınan kulis bilgilerine göre Prof. Dr. Mehmet Yılmaz’ın Ordu Üniversite’nin dördüncü rektörü atanması çok güçlü bir olasılık olarak görülüyor.

Nihai karar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takdiri ile Temmuz sonunda belli olacak.

BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞARAK BİZLERE DESTEK VERMİŞ OLURSUNUZ..!
Smz İnşaat
ETİKETLER:
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ