Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

TIR ŞOFÖRLERİ İFTAR SAATİNİ ORDU’YA GÖRE AYARLIYOR

TIR ŞOFÖRLERİ İFTAR SAATİNİ ORDU’YA GÖRE AYARLIYOR
Smz İnşaat
TIR ŞOFÖRLERİ İFTAR SAATİNİ ORDU’YA GÖRE AYARLIYOR
ORDU’NUN GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINDA DAĞITILAN İFTARİYELİKLER SÜRÜCÜLERİ MUTLU EDİYOR
Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Kafkas ve Orta Asya ülkelerine taşımacılık yapan tır şoförleri iftar saatini Ordu’ya göre ayarlıyor. Türkiye’de bir ilki yaşadıklarını ifade eden tır şoförleri, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre yolu kenarında kurulan stantlarda dağıtılan iftariyeliklerle orucunu açıyor.
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı ile birlikte gönül köprüleri kurmaya devam ediyor. Her gün 19 ilçede ihtiyaç sahiplerinin sofralarına sıcak yemek ulaştıran, her akşam bir ilçede iftariyelik dağıtımı yapan, kamuda görevli personeli unutmayan Büyükşehir Belediyesi, Ordu’nun giriş ve çıkışlarına kurduğu iftarlık dağıtım stantları ile Ordu üzerinden yolculuk yapan sürücülerin de takdirini kazanıyor.
UZUN YOL SÜRÜCÜLERİ UYGULAMADAN MEMNUN
Ordu üzerinden yolculuk yapan sürücüler, kurulan iftariyelik dağıtım noktalarından iftariyeliklerini alarak oruçlarını sıcak yemeklerle açıyor. Yapılan uygulamadan en çok memnun olanlar ise sürekli yollarda olan tır şoförleri oluyor.
Yıllardır uzun yol şoförlüğü yaptıklarını belirten tır sürücüleri, Ordu Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz yıl başlattığı ve bu yıl da devam ettirdiği iftariyelik uygulamasından memnun olduklarını belirterek, uygulamayı hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve ekibine teşekkür ettiler.
BAŞKAN GÜLER: “RAMAZAN BOYUNCA MİSAFİRLERİMİZİ AĞIRLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Ordu çevre yolunda sürücülere iftariyelik dağıtımı için kurulan stanttı ziyaret eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, uygulamanın Ramazan ayı süresince devam edeceğini söyledi.
Başkan Güler, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Ordu’muzun misafirperverliğini göstermek için bu uygulama güzel bir vesile oldu. Mübarek Ramazan ayında iftarı birlikte yapalım diye düşündük. Uzun yol sürücüleri başta olmak üzere iftar saatinde yoldan geçen herkese iftariyelik veriyoruz.Ordu olarak bizlerin masamızda gönlümüzde herkese açık. Dolayısyla iftarı birlikte yapmak için böyle bir düzün kurduk. Gayet güzel oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak geçtiğimiz yıl başladığımız bu uygulamanın güzel yansımaları oldu. Bunu artık Ordu’da bir gelenek haline getirmek ve misafirlerimizi ilimizde ağırlamak istiyoruz” dedi.
BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞARAK BİZLERE DESTEK VERMİŞ OLURSUNUZ..!
Smz İnşaat
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ