Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

OBBKT OYUNCULARINA VEFA

OBBKT OYUNCULARINA VEFA
Smz İnşaat
OBBKT OYUNCULARINA VEFA
TİYATROCULAR KABİRLERİ BAŞINDA ANILDI
Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nun duayen isimleri düzenlenen etkinlikle kabirleri başında anıldı.
27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nun kuruluşundan bu yana hizmet veren ve hayatını kaybeden tiyatrocular kabirleri başında anıldı.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliğe Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanı Ahmet Coşkun Çağlıyan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Cihat Albayrak, OBBKT oyuncuları, tiyatrocuların aileleri ve sanatseverler katıldı.
DUAYEN İSİMLERİN KABİRLERİ ZİYARET EDİLDİ
Şehirde bulunan birçok kabristanlığı ziyaret eden heyet OBBKT’nin kurucularından Uğur Gürsoy başta olmak üzere Şakir Palaşoğlu, Seyhan Güngör, Aydın Üstüntaş, Mustafa Gencer gibi birçok tiyatro sanatçısının kabrini ziyaret etti. Ziyarette tiyatrocular için dua edilerek kabirlerine karanfil bırakıldı.
“OBBKT İLK KURULDUĞU ANLAYIŞLA SANATA HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEK”
Ziyarette konuşan Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanı Ahmet Coşkun Çağlıyan, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla duayen tiyatrocuları ziyaret ettiklerini söyledi.
OBBKT’nin ilk kurulduğu günden bu yana oluşturduğu anlayışı devam ettirdiğini ifade eden Çağlıyan, “1964’ten bu yana perdelerini hiç kapatmamış olan Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu oyuncuları ile birlikte en başta tiyatromuzun oluşumunda emek vermiş, oluşumu noktasında çok ciddi çalışmalar yapmış ve bu dünyadan göçmüş olan büyüklerimizi ziyaret ettik.
Geçmişten günümüze tiyatromuza hizmet etmiş oyuncuları, tiyatronun gelişmesinde destek olmuş büyüklerimizi rahmetle anıyoruz. Bu vesileyle 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde tüm tiyatrocuların gününü tebrik ediyorum. Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu ilk kurulduğu günden bu yana oluşturduğu anlayışla tiyatroya ve sanata hizmet etmeye devam edecek” dedi.
Kabir ziyaretlerinin ardından etkinlikler OBBKT’da devam etti. Geçmişten bugüne sahne almış tiyatrocuların resimleri ile süslenen salonda düzenlenen etkinlik, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü bildirisinin okunması ile sona erdi.
BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..!
Smz İnşaat
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ