Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

Kalp Ameliyatı İçin İl Dışına Gitmeye Gerek Kalmayacak

Kalp Ameliyatı İçin İl Dışına Gitmeye Gerek Kalmayacak
Smz İnşaat
Kalp Ameliyatı İçin İl Dışına Gitmeye Gerek Kalmayacak
Vali Tuncay Sonel, Sağlık Bakanlığı-ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılan 3. Basamak Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Ameliyathanesi ile Yoğun Bakım Ünitesinin açılış programına katıldı.
Sağlık Bakanlığı-ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen programa Vali Tuncay Sonel, AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Stajer Kaymakam Şule Demirtaş, ODÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Taşçı, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu,
AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, ODÜ Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Kaptanıderya Tayfur, ve sağlık çalışanları katıldı.
Sağlık Bakanlığı-ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılan 3. Basamak Kardiyovasküler Cerrahi (KVC)  Ameliyathanesi ile Yoğun Bakım Ünitesinin açılış programında bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, “Devlet-vatandaş işbirliği ile başta eğitim olmak üzere sağlıkta da güzel işler yapılıyor. Bu ameliyathanenin yapılmasında emeği geçen bütün Ordulu hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca, yapımı hızla devam eden 900 yataklı Şehir Hastanemiz için verdiği destekten dolayı da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya yöre halkınız adına teşekkür ediyoruz. Ordu Şehir Hastanesinde de çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Kimin emeği varsa hepsinden Allah razı olsun. ” dedi.
AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız da konuşmasında, “Sayın Valimizin destekleri, Sayın Rektörümüzün gayretiyle bugün burada kardiyovasküler cerrahi merkezinin açılışını yaptık. Ordu’ya hayırlı olsun. En son teknolojiyi içeren bir ameliyathane. İnşallah bundan sonra Ordu’daki hastalarımızı hem Devlet Hastanemizde, hem de Eğitim Araştırma Hastanemizde açık kalp cerrahisini rahatlıkla yapıp, dışarıya hasta göndermemek gibi bir iddiamız var. İnşallah bu iddiamızda başarılı olacağız”diye konuştu.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de yaptığı konuşmada, “Hem çok kıymetli hekimlerimiz var, operatörlerimiz var. Hem de modern, en son yeniliklerle donatılmış bir ameliyathane. Bu bakımdan artık il dışına gitmeye gerek yok. Bizim için son derece mutluluk verici bir hizmet. Herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ise yaptığı konuşmada, Kalp Damar Cerrahisi ve Kardiyoloji alanında başka illere gitmeye gerek olmadığını belirterek, bugün itibariyle 31 ameliyat yapıldığını ifade ederek, “Ameliyatlar yapılmaya devam ediyor. Bundan sonra başka şehirlere hiçbir branş için gidilmeyecek. Bize destek veren Sayın Valimiz Tuncay Sonel’e ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Açılış programında ODÜ Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Kaptanıderya Tayfur, 3. Basamak Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Ameliyathanesi ve Yoğun Bakım Ünitesi ile ilgili davetlilere detaylı bilgi verdi.
“Yeni açılan Kalp Damar Cerrahisi ünitemizde şu anda 5 tane yoğun bakım yatağımız, bir tane son sistem döşenmiş bir ameliyathanemiz mevcut” diyen Tayfur, “Her gün iki tane açık kalp ameliyatı yapılabilecek kapasitede. Bunun dışında her türlü damar ameliyatları da ameliyathanemizde yapılmakta. Buranın haricinde de 13 yataklı servisimiz mevcut. Yoğun bakımdan şifa ile çıkardığımız hastaları servisimizde takip edip ondan sonra taburcu ediyoruz. Bu ameliyathane Ordu’da, belki de bölgedeki en son sistemle, donanımlarla donanmış vaziyette, hiçbir eksiği olmayan bir ünite. Üniteyi şehrimize kazandıran, katkısı olan herkese çok teşekkür ediyoruz. 3. Basamak Kalp Damar Cerrahisi Ameliyathanesi ve Yoğun Bakımını, sayın büyüklerimizin destekleri ile açmış bulunmaktayız. Yıllardır Ordu’ya hizmet veren bir hekim olarak çok mutluyuz. Bu saatten itibaren kalp ameliyatı için hastaların Ordu’dan herhangi bir şehre gitmesine gerek kalmayacak. Her türlü ameliyatı yapmaya teknik donanımımız, cihazlarımız ve ekibimizle hazırız. Bundan sonra hep beraber Ordu’ya hizmet vermeye devam edeceğiz”şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından, ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılan 3. Basamak Kardiyovasküler Cerrahi (KVC)  Ameliyathanesi ile Yoğun Bakım Ünitesinin açılış kurdelesi kesildi.
BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞARAK BİZLERE DESTEK VERMİŞ OLURSUNUZ..!
Smz İnşaat
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ