Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

Diyanet Başkanı Ali Erbaş: Fitne, ihanet, tefrikaya karşı uyanık olmalıyız

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İslam coğrafyasını Kerbela çölüne dönüştürmeye çalışanlar olduğunu belirterek, ” Müslümanların arasına tefrika sokmaya, fitne tohumu ekmeye çalışanlar var” dedi.

Diyanet Başkanı Ali Erbaş: Fitne, ihanet, tefrikaya karşı uyanık olmalıyız
Smz İnşaat

Dinayet İşleri Başkanlığı, muharrem ayının başlaması nedeniyle Hacı Bayram Veli Camii’nde ‘Muharremiye ve Kerbela Şehitlerini Anma Programı’ düzenledi.

Programa katılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hz. Muhammed ve sahabeleri ile Kerbela şehitlerine dua etti.

Erbaş, peygamberler tarihinin pek çok önemli hadisesine sahne olan muharrem ayının Hz. Muhammed ve ashabının hicretini, aşureyi ve Kerbela’yı hatırlattığını söyledi.

‘Muharrem ayında savaş yasak’
Allah’ın muharrem ayında savaşı yasakladığını ve Kerbela çölünde Hz. Hüseyin ile çoğu Ehl-i Beyt mensubu 70’ten fazla kişinin şehit edildiğini hatırlatan Erbaş, “Bu elim olay, sevgili Peygamberimizi ve onun Ehl-i Beyt’ini seven bütün müminleri derinden yaralamış, bütün Müslümanları tarifi imkansız acılara gark etmiştir. Ancak, zulme ve zalimlere karşı destansı direnişi, ihanet ve sadakatsizlik karşısındaki sarsılmaz duruşuyla Hz. Hüseyin efendimiz, müminlerin zihin ve gönül dünyalarında taht kurmuştur. Bu taht, 14 asırdır yerinde durmakta ve sarsılmadan devam etmektedir. Ona ve yakınlarına bu zulmü reva görenler ise vicdanlarda hep mahkum edilmiştir.” ifadelerini kullandı.

‘Tek bir kalbe, vicdana dönüşmeliyiz’ 
Erbaş, bugün de İslam coğrafyasını Kerbela’ya dönüştürmeye çalışanların bulunduğunu belirterek, “Hala bu fitneyi kanatmak ve sürdürmek isteyenler var. Hainler ve müminleri birbirine düşüren bazı kesimler, gruplarda bunu fırsat bilip bir tuzak kurmak peşindeler. Etnik, mezhebi ve siyasi farklılıkları kavga sebebi haline getirerek Müslümanların arasına tefrika sokmaya, fitne tohumu ekmeye çalışanlar var. Fitneye, ihanete, tefrikaya karşı hep birlikte uyanık olmalıyız. Duygu, düşünce, söz ve davranışlarımızla birliğimizi, beraberliğimizi pekiştirmenin gayreti içerisinde olmalıyız. Kalplerimizi birleştirerek tek bir kalbe ve tek bir vicdana dönüştürmeliyiz. Eğer bunu hayata geçiremezsek İslam coğrafyasında, hüznün ve matemin en acılı hikayeleri her zaman yaşanmaya devam edecektir.” diye konuştu.

BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..!
Smz İnşaat
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ