Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

Mazot ve gübre desteği listesi askıya çıkmıştır.

2021 Yılı Tarım Destekleri kapsamında mazot ve gübre desteği listesi askıya çıkmıştır. Askı listesinde kişiye özel bilgileriniz olduğundan buradan paylaşılması doğru değildir. Bizzat arayarak veya İkizce’deki ofisimizden listeye ulaşabilirsiniz. İtiraz süresi 5 gün olup Çarşamba gününe kadar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne düzeltme başvurusunda bulunulabilirsiniz.

Mazot ve gübre desteği listesi askıya çıkmıştır.
Smz İnşaat

2021 Yılı Tarım Destekleri kapsamında mazot ve gübre desteği listesi askıya çıkmıştır. Askı listesinde kişiye özel bilgileriniz olduğundan buradan paylaşılması doğru değildir. Liste 09.02.2021 Salı gününe kadar askıda kalacaktır. Bizzat arayarak veya İkizce’deki ofisimizden listeye ulaşabilirsiniz. İtiraz süresi 5 gün olup Çarşamba gününe kadar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne düzeltme başvurusunda bulunulabilirsiniz.

Resmi Gazete’nin 5 Kasım 2020 tarihli Mükerrer sayısında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 2020 üretim yılına ait tarım destekleri açıklandı. Geçen yıl olduğu gibi bu sene de bir kaç kalemde artış yapılmasından başka önemli bir değişiklik yok.

Türkiye Büyük millet Meclisi’ne sunulan ve görüşmeleri devam eden bütçe tasarısında da tarımsal destekleme bütçesinde hiç bir artış yapılmadı. 2020 yılı bütçesinde olduğu gibi 2021 yılı bütçesinden de tarıma toplamda 22 milyar lira destek ödemesi yapılacak.

Açıklanan destekler 2020 ürünlerine ait. Ödemesi 2021 yılı bütçesinden yapılacak.

Mazot ve gübre desteğinde artış yok

Alan bazlı destekler kapsamında “2020 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karar” a göre, 2020 ürünü buğday, arpa, çavdar, yulaf, tritikale için dekar başına 19 lira mazot, 8 lira gübre desteği olmak üzere toplamda 27 lira destek ödemesi yapılacak.

Pamuk ve çeltik üretenlere dekara 62 lira mazot ve 4 lira gübre desteği olmak üzere toplamda 66 lira destek verilecek. Nohut, kuru fasulye ve mercimek üretimine dekar başına 22 lira mazot ve 4 lira gübre desteği olmak üzere 26 lira, patates üreticilerine dekara 27 lira mazot ve 4 lira gübre olmak üzere 31 lira, yağlık ayçiçeği ve soyada dekara 26 lira mazot ve 4 lira gübre dahil dekara 30 lira destek sağlanacak.

BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..!
Smz İnşaat
ETİKETLER:
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ