İkizce Net
İkizce Net
İkizce Net
İkizce Net

ÇINARLAR “YAŞAD” İLE MUTLU OLACAK

ÇINARLAR “YAŞAD” İLE MUTLU OLACAK
BÜYÜKŞEHİR, YAŞAD’A 2021’DE DE DEVAM EDİYOR
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından başarıyla yürütülen YAŞAD Projesi’nin ikincisi uygulanmaya başlıyor.
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının desteğiyle yürütülen YADES Projesi (Yaşlı Destek Programı) kapsamında Ordu’da uygulanacak olan YAŞAD-2 (Yaşlıların Yaşam Alanlarında Desteklenmesi) Projesi için Ordu Büyükşehir Belediyesi hibe desteği aldı.
Büyükşehir Belediyesi yaşlı vatandaşların öncelikle bulundukları ortamda sağlık, huzur ve güven içinde yaşamlarını devam ettirebilmeleri; toplum içinde aktif, üretken ve saygın bir şekilde mutlu bir yaşam sürdürmelerini sağlamak amacıyla kentte uyguladığı YAŞAD Projesi’ni 2021 yılında da devam ettiriyor.
500 YAŞLI VATANDAŞ YARARLANACAK
Önceki yıllarda başarı ile YAŞAD Projesi’ni yürüten Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılında da Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hibe desteği almaya hak kazandı.
Sosyal alarm cihazı, evde sağlık, psikolojik destek, evde temizlik, gıda-hijyen paketi, sıcak yemek ve ulaşım gibi hizmetlerin verileceği projede Büyükşehir Belediyesi yaşlı vatandaşların yaşamlarını kolaylaştıracak. Ordu’da uygulanacak proje kapsamında 500 yaşlı vatandaş aktif olarak projeden yararlanabilecek.
“YAŞLILARIMZIN HER ANINA DOKUNUYORUZ”
Verilen hizmetlerle yaşlı vatandaşların korunmasını ve desteklenmesini sağladıklarını ifade eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Seyfettin Bilkay, “Tespit ettiğimiz vatandaşlarımıza evde temizlikten psikolojik desteğe, evde sağlıktan ulaşımına kadar birçok hizmet vererek ihtiyaçlarını gideriyoruz” dedi.
Daire Başkanı Bilkay şöyle konuştu:
“Yaşlılarımızın daha iyi şartlarda yaşamaları, huzurlu ve mutlu bir hayat geçirmeleri bizlerin öncelikleri arasında yer alıyor. Yaşlılarımızı sadece bir gün değil, her anına dokunmak istiyoruz. Bu kapsamda onlara daha iyi bir yaşam sunmak için kent genelinde bulunan yaşlı vatandaşlarımız Büyükşehir Belediyemiz tarafından tespit ediliyor. Tespit ettiğimiz vatandaşlarımıza evde temizlikten psikolojik desteğe, evde sağlıktan ulaşımına kadar birçok hizmet vererek ihtiyaçlarını gideriyoruz.
Verdiğimiz hizmetlerle yaşlılarımızın korunmasını ve desteklenmesini sağlıyoruz.”
BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..!
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ