İkizce Net
İkizce Net
İkizce Net
İkizce Net

Pınar Gültekin’in babasından flaş sözler: Bana vazgeç diyen CHP’li Süleyman Girgin’dir

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’in Muğla’da vahşice öldürülen Pınar Gültekin’in babasıyla görüşerek davadan vazgeçmesini istediği iddiasına ilişkin bir son dakika gelişmesi yaşandı. Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin canlı yayında açıklamalarda bulundu. “Benim kızıma Muğla’dan iftiralar atıldığı için ben bu davadan vazgeçmeyeceğim. Ben yaşayan bir ölüyüm.” diyen Sıddık Gültekin, “Defalarca görüştük. ‘Ne kadar para istersen veririz’ dediler. ‘Davadan vazgeç’ dediler.” diye konuştu.

Pınar Gültekin’in babasından flaş sözler: Bana vazgeç diyen CHP’li Süleyman Girgin’dir
  • Magazin
  • 31 Aralık 2020
  • Pınar Gültekin’in babasından flaş sözler: Bana vazgeç diyen CHP’li Süleyman Girgin’dir için yorumlar kapalı
  • 993 KEZ OKUNDU

Kızı Pınar Gültekin’in katledilmesinin ardından CHP’li bir milletvekilinin davadan vazgeçmesini söylediğini iddia eden Sıddık Gültekin basın açıklaması yaptı. Gültekin, 4 Ocak’ta duruşma sonrasında açıklama yapacağını yanlış haberler çıkması üzerine açıklama yapmaya mecbur kaldığını belirtti.

Gültekin, “Bugüne kadar sessiz kaldım. Biraz heyecanlanıyorum, çünkü ilk defa medyanın karşısına çıkıyorum. Ben acılı bir babayım, beni de mazur görün. Ayın 16’sında kızım Muğla’da diri diri yakıldı. Ayın 23’ünde telefonum çaldı. Milletvekili Süleyman Girgin olduğunu söyledi. Taziye dileklerinde bulundu, taziye kelimesinden sonra ‘Davadan vazgeç’ dedi bana. ‘Kamu davası zaten devam eder. Biz senin yanındayız. Ne gerekiyorsa yapacağız’ dediler. Çünkü karşı taraf, annesi CHP’de bir ilçe başkanı olduğunu biliyorum. Aynı partideler ve söyleyeceğim kelime harfi harfine doğrudur. ‘Aksi ispat edilirse intihar ederim’ demişim. Ve ben kabul etmedim, kızınız olsa acaba siz kabul eder misiniz? Telefonu kapattım, tahminen 1,5-2 dakika sürmedi. Olayı da kapattım” dedi. 

Pınar Gültekinin babasından flaş sözler: Bana vazgeç diyen CHPli Süleyman Girgindir

Gültekin, kızının taziyesinden 20 gün sonra Hizan CHP İlçe Başkanı Aydın Sadak’ın akraba ve arkadaşlarını devreye sokarak kendisiyle görüştüğünü söyleyerek “Bana ulaştılar, geldiler, inanmadım ilk önce. Dedim ki sizi kim aradı. Süleyman Girgin’in aradığını söyledi. Telefonunu çıkardı, beni arayan kişinin, onu arayan kişiyle aynı olduğunu gördüm. Ben kabul etmedim. Defalarca beni aradı. Defalarca orada birebir görüştük. ‘Ne kadar para istersen veririz, yeter ki davadan vazgeç, zaten kamu davası sürüyor.’ Benim kızıma Muğla’dan çok iftiralar atıldığı için canı pahasına da olursa İstanbul tapusunu da verseler bile ben bu davadan vazgeçmeyeceğim. Sonuna kadar nereye giderse gitsin. Ben zaten yaşayan bir ölüyüm. O yüzden davadan vazgeçmedim. İstanbul’a geldim. (Aydın Sadak) Beni iki sefer daha aradı” ifadelerini kullandı.

“BEN İFTİRA ATMIYORUM”

Sıddık Gültekin, “Ben neden yalan atayım, benim siyasi bir çıkarım mı var? Ben acılı bir babayım, zaten derdimle uğraşıyorum. Ben neden yalan atayım? O haberlere çok üzülüyorum. Neden iftira atayım? Ben hiçbir siyasi partiye üye değilim. Ben iftira atmıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’ne de mal etmiyorum. Ben kişiler üzerinden konuşuyorum. Daha sonra Veli Ağbaba aradı. Veli Ağbaba’ya da aynısını söyledim. Daha sonra Özgür Özel de aradı, aynısını ona da söyledim. Ve 4 Ocak’ta ben açıklama yapacaktım, ancak çok yalan haberler var, o yüzden ben açıklama yaptım. Ben yalan atıyorum, haber çıkmadan bir gün önce CHP ilçe başkanını görevden alıyorlar Hizan’da” şeklinde konuştu.

SÜLEYMAN GİRGİN’İN FOTOĞRAFINI GÖSTERDİ

Gültekin, cep telefonundan kendisini arayan milletvekili Süleyman Girgin’in fotoğrafını göstererek “Çünkü Özgür Özel bey, ‘gerekeni yapacağız’ dediler. ‘Partimiz içinden böyle insanları kabul etmiyoruz’ dediler. Gereken yapılacak ve Özgür Özel bey bana dedi ki ‘sonuna kadar yanındayız ve davayı takip edeceğiz’. Beni arayanın da bu olduğunu söylediler” dedi.

“BÖYLE BİR ŞEY KABUL EDİLEMEZ”

Sıddık Gültekin, iddiaların yalan olduğuna yönelik ise “Diyelim ki ben yalan atıyorum, bir ilçe başkanı neden yalan atsın. Neden 10 sefer arasın. Şimdi bazı insanlar parasına malına güveniyorlar. Benim kızım satılık değildi. Muğla’da diri diri yakıldı benim kızım. Bu kabul edilecek bir şey değil. Bir insanın öldüreceksin parayla insanı bağlayacaksın. Böyle bir şey kabul edilemez, bütün duyarlı insanlara sesleniyorum, artık Pınarlar ölmesin, Türkiye’de kadın cinayeti yaşanmasın. Bütün Türkiye’nin arkamda olduğunu hissediyorumö dedi.

Gültekin, olayın gerekçesini soran basın mensuplarına, “Gerekçe ortada. Katilin, caninin annesi Muğla’da CHP İlçe mi, İl Başkanlığı mı yapıyor zaten olay günü istifa ediyor, gerçek ortada. Ben gerekçenin ne olduğunu bilmiyorum. Soru da almıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

HÜRRİYET YAZARI FATİH ÇEKİRGE GÜNDEME TAŞIDI

CHP’li bir milletvekilinin Metin Avcı tarafından öldürülen Pınar Gültekin’in babasını arayarak davadan vazgeçmesi yolunda istekte bulunduğu haberini Hürriyet yazarı Fatih Çekirge gündeme taşımıştı.

Pınar Gültekinin babasından flaş sözler: Bana vazgeç diyen CHPli Süleyman Girgindir

BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..!
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ