Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

Eltisini Kaybedince Çocuklarını Sahiplendi

Ünye’de 4 ay önce babaları Ahmet Uysal’ı kalp krizinden kaybeden 3 hafta önce de anneleri Kadriye Uysal’ı Corona Virüs hastalığından kaybeden 3 erkek kardeşe amcalarının eşi Zülfiye Uysal bakıyor.

Eltisini Kaybedince Çocuklarını Sahiplendi
Smz İnşaat

Ünye’de 4 ay önce babaları Ahmet Uysal’ı kalp krizinden kaybeden  3 hafta önce de anneleri Kadriye Uysal’ı Corona Virüs hastalığından kaybeden 3 erkek kardeşe amcalarının eşi Zülfiye Uysal bakıyor.

Kaledere mahallesinde kirada oturan ve eşi inşaatta çalışan Zülfiye hanımın 3 kız çocuğu olduğu eltisi ölünce çocukları annesiz ve babasız kaldıklarından dolayı bakan kimsenin olmaması nedeniyle kendisinin sahip çıktığı ancak maddi ve manevi durumlarının  iyi olmadığı için bakmakta güçlük çektiklerini belirterek yetkililerden yardım bekliyor.

Birçok kuruma başvuru yaptığı halde halen olumlu sonuç alamayan Zülfiye hanım çocukların birinin sağlık durumunun iyi olmaması mağduriyetlerinin bir kat daha arttığını söyledi.

Zülfiye Uysal yaşadıkları süreci şu sözlerle dile getirdi.

“ bende kovid haftalığına yakalandım hastanede eltim ile birlikte yatıyordum, eltim dayanamadı yenik düştü hastalığa. Çocuklarının da gideceği yer olmadığından polisler çocukları alıp bana getirdiler. Ben hastayken çocuklarla kızım ilgilendi. Şuanda yanımda duruyorlar. Zor bir süreçten geçiyoruz. Benimde 3 tane kızım var. Onlarda kendi ortamına alışmışlar. Eltimin çocuklarına her şeyi baştan öğretiyorum. Kendi çocuklarıma nasıl öğretiyorsam onlara da aynı şekilde öğretiyorum ama çok zor. Eşim zaten gurbetçi. Kızım var çalışıyor. Yetmiyor yani. Çocuklarda evin içinde sağda solda yatmakta kalıyor. İhtiyaç var.  Çocuklar annelerinin ölümünden çok etkilendiler” dedi.

Yenge Zülfiye Uysal çocukların psikolojik desteğe ihtiyacı olduğunu belirterek, “ herhangi bir tedavi ve destek görmedi çocuklar. Çocukların abisi Göksel’de epilepsi hastalığı var. Okula gidiyorlar, eğitim ihtiyaçları var. Eşim gurbetçi olduğundan ek bir kızım çalıştığı için düzenimi ben kendime göre kurmuştum.   ” dedi.

14 yaşındaki en büyük kardeş Göksel Uysal, bundan sonra kardeşlere kendisi sahip çıkacağını  büyüdüğünde futbolcu olup yengesine ev almak istediğini rahat bir hayat yaşayacaklarını  söyledi.

BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..!
Smz İnşaat
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ