Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

BÜYÜKŞEHİR, DEZAVANTAJLI VATANDAŞLAR İÇİN TÜM İMKANLARI SEFERBER ETTİ

BÜYÜKŞEHİR, DEZAVANTAJLI VATANDAŞLAR İÇİN TÜM İMKANLARI SEFERBER ETTİ
Smz İnşaat
Türkiye’de sosyal belediyecilik anlayışının en iyi örneklerini sergileyen Ordu Büyükşehir Belediyesi kimsesiz, yaşlı, engelli ve yardıma muhtaç vatandaşların hayatlarına dokunmaya devam ediyor.
Uyguladığı birçok sosyal projelerle örnek büyükşehir belediyeleri arasında yer alan Ordu Büyükşehir Belediyesi evde temizlik, sıcak yemek, ulaşım, eşya yardımı, kıyafet yardımı, evde sağlık, gıda yardımı, psikolojik destek gibi pek çok hizmeti dezavantajlı vatandaşlarla buluşturarak farkını ortaya koyuyor.
19 ilçeyi baştan aşağı tarayan Ordu Büyükşehir Belediyesi son olarak Fatsa’da yaşayan engelli bir vatandaşın isteği doğrultusunda hasta yatağı yardımı yaptı. Aynı zamanda pandemi sürecinde yaşlı vatandaşların aşı olmasını sağlamak için ulaşım hizmeti verirken, gerekli kontrolleri için Ordu’dan Trabzon’a gitmek isteyen hasta bir vatandaş için de araç tahsis etti. Vatandaşların isteklerini geri çevirmeyerek dertlere derman olan Büyükşehir Belediyesi vatandaşların yüzünü güldürdü.
“İHTİYAÇLARI ÖZENLE KARŞILIYORUZ”
Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Seyffetin Bilkay, dezavantajlı vatandaşların istedikleri veya tespit ettikleri ihtiyaçları Büyükşehir Belediyesince özenle karşılandığını söyledi.
Daire Başkanı Bilkay şöyle konuştu:
“Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek onlara mutlu ve huzurlu bir hayat sunmak bizim sorumluluklarımızın arasında yer alıyor. Biz de bu sorumluluğu layıkıyla yerine getirmek için gayretle çalışıyoruz. Dezavantajlı vatandaşlarımızın istedikleri veya bizim tespit ettiğimiz ihtiyaçları Büyükşehir Belediyemizce karşılanmaya özen gösteriyor. Ayni ve nakdi yardımları kentimiz en ücra köşesinde yaşayan vatandaşımıza dahi ulaştırıyoruz. Yaptığımız birçok çalışmanın yanında ulaşım hizmetiyle de vatandaşlarımıza destek oluyoruz. Yaşlılarımızın gitmek istedikleri kamu kurum ve kuruluşlarına bizzat evinden alıyor, götürüyor ve evine geri getiriyoruz. Yine engelli vatandaşlarımıza da unutmuyor onlar için de tüm imkanımızı seferber ediyoruz.”
BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..!
Smz İnşaat
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ