Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

Ünye Devlet Hastanesinde Ocak ayı etkinlikleri yapıldı.

Ünye Devlet Hastanesinde Ocak ayı etkinlikleri yapıldı.
Smz İnşaat
 Ocak Ayı Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Etkinlikleri
25 Ocak 2022
“Ocak Ayı Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı” nedeniyle Ünye Devlet Hastanesi Kanser Birimi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Etkinlik kapsamında Halk Eğitim Merkezinde kursiyerlere rahim ağzı kanserinde erken tanının önemi, belirtileri ve yapılan tarama çalışmaları hakkında bilgi verildi. Ünye’de çeşitli okullarda da öğrencilere yönelik farkındalık eğitimleri düzenlendi. Son olarak Ünye Devlet Hastanesi içerisinde stant kurularak Kanser Birimi Hemşiresi İlknur Saka Tütüncü tarafından vatandaşlara bilgilendirme yapıldı.
Hastane içerisinde oluşturulan standı hastane idarecileriyle birlikte ziyaret eden Başhekim Op.Dr.Tamer Kutlu yaptığı açıklamada; “Toplum tabanlı kanser taramaları içerisinde yer almakta olan ve rahim ağzında gelişen bir kanser türü olan Rahim Ağzı Kanserinin tarama yöntemleriyle erken tanı alarak hastalığa bağlı ölüm oranlarının büyük oranda azaltılabildiği kanıtlanmıştır. Bu nedenle Ocak ayı Rahim Ağzı Kanser Farkındalık Ayı olarak belirlenmiş olup dünyanın birçok ülkesinde hastalığa dikkat çekmek üzere etkinlikler düzenlenmektedir. Ülkemizde de bu farkındalık etkinlikleri düzenlenerek halkımızın bu konuda bilinçlendirilmesi ve tarama programlarına dahil edilmesi hedeflenmiştir. “Ocak Ayı Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı” kapsamında İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mustafa Kasapoğlu’nun talimatları doğrultusunda ilimiz genelinde etkinlikler düzenlenmekte, bu kapsamda Hastanemiz Kanser Birimi tarafından çeşitli çalışmalar yapılmaktadır” şeklinde konuştu.
Ünye Devlet Hastanesi Basın
BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞARAK BİZLERE DESTEK VERMİŞ OLURSUNUZ..!
Smz İnşaat
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ