Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

ORDU’NUN İL OLUŞUNUN 100. YILI

ORDU’NUN İL OLUŞUNUN 100. YILI
Smz İnşaat
ORDU’NUN İL OLUŞUNUN 100. YILI
Ordu’muzun il oluşunun 100. yılını kutluyoruz.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 4 Nisan 1921 tarihli oturumunda kabul edilen 69 sayılı “Ordu Müstakil Livasına Teşkiline Dair Kanun” ile merkezi Ordu olmak üzere Canik Sancağı’na bağlı olan Fatsa kazası da Ordu’ya bağlanmış ve müstakil Ordu Livası teşkil edildi.
1923 yılında “Sancak” adı “Vilayet” olarak değiştirilerek, bugünkü mülki taksimatta Ordu Vilayeti olarak yerini aldı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde büyük mücadeleler sonunda kurulan Cumhuriyete en büyük desteği veren şehirlerin başında gelen ve Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte geleceğe umutla bakan Ordu, dönem dönem yaşanan imkansızlıklara, istikrarsızlıklara rağmen insanımızın olağanüstü çabası, güçlü tarım ekonomisi, birlik beraberlik ve saygı içerisinde olan sosyal hayatı ile bu sorunları aşmayı bildi.
Bugün gelinen noktada Ordu ilimiz; yolları, hastaneleri, gelişen tarım ekonomisi, altyapı hizmetleri, enerji, turizm, eğitim, ulaştırma ve haberleşme yatırımları, katma değerini her geçen gün arttıran ekonomisi, hareketli sosyal hayatı ile geleceğe umutla bakan bir şehir haline geldi.
Özellikle son yıllarda 145 yıllık tarihe sahip Karadeniz-Akdeniz otoyolu, Ordu-Giresun havalimanı, Karadeniz Sahil Yolu, çalışmasını başlattığımız ve bölgenin en büyük limanı olacak Ünyeport, Ordu Üniversitesi, doğalgaz, spor, haberleşme, teknoloji yatırımları, ivmesini her geçen gün arttıran tarım ekonomisi, fındık ve gıda sektöründeki gelişmeler Ordu’yu gelecekte Karadeniz Bölgesi’nde lider yapabilecek hizmet ve yatırımların altyapısı niteliğindedir.
Özellikle Büyükşehir Belediyesi olarak ‘Düşünen, üreten, Yarışan Ordu’ vizyonuyla çıktığımız yolda uygulamaya koyduğumuz projelerimiz; Ordumuzu geleceğe taşıyan önemli unsurlar olacaktır.
Kısacası, ilimizi 19 ilçesiyle birlikte her geçen gün geçtikçe yaptıklarımızın üzerine ekleyerek daha yaşanabilir, daha modern ve daha konforlu bir kent haline geliyoruz. Bu kısa süre içerisinde attığımız büyük adımlarla ilimizin tamamın da yürütmekte olduğumuz yatırım politikalarımız ile insanımızın gönlünü fethetmeye devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Ordu ilimizin 100. yılını kutluyor, gelecek kuşaklarımızın daha müreffeh, gelişmiş ve bölgenin lideri haline gelen bir Ordu’da yaşayacaklarına gönülden inanıyorum.
Ayrıca Ordu’muzun 100 yıl önce il oluşunda büyük emeği geçen siyasilerimizi rahmetle anıyor, bugüne kadar ilimizin gelişmesi için emek veren, ilçelerimizin kalkınması için çaba gösteren tüm siyasilerimize, mülki idare mensuplarına ve sivil toplum hayatımızda yer alan değerli şahsiyetlerimizden vefat edenlere rahmet diliyor, hayatta olanlara sağlıklı bir ömür diliyorum.
BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞARAK BİZLERE DESTEK VERMİŞ OLURSUNUZ..!
Smz İnşaat
ETİKETLER:
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ