Smz İnşaat
Smz İnşaat
Smz İnşaat
İkizce Haber Medya Radyo Tv

İŞARET DİLİYLE FOTOĞRAF ÇEKMEYİ ÖĞRENİYORLAR

İŞARET DİLİYLE FOTOĞRAF ÇEKMEYİ ÖĞRENİYORLAR
Smz İnşaat
İŞARET DİLİYLE FOTOĞRAF ÇEKMEYİ ÖĞRENİYORLAR
ORMEK’TEN İŞİTME ENGELLİLERE ‘FOTOĞRAF ÇEKİM KURSU’
Ordu Büyükşehir Belediyesi, farklı bakış açıları taşıyan işitme engelli bireylerden fotoğrafa ilgi duyanlar için ORMEK’te açtığı ‘Fotoğraf Çekim Kursu’nda işaret diliyle fotoğrafçılık eğitimi veriyor.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK), vatandaşların bilgi ve beceri yönünü geliştirmelerine ve ev ekonomilerine katkı sağlamalarına yönelik faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Birbirinden farklı birçok kursun verildiği ORMEK’lerde engelli vatandaşlara da büyük önem veriliyor. Açılan kurslarla engelli vatandaşların sosyal çevreyle kaynaşmalarına, özgüvenlerinin gelişmesine ve toplumda kendilerine yer edinmelerine katkı sağlanması hedefleniyor.
FOTOĞRAFÇILIĞIN TÜM DETAYLARI İŞARET DİLİYLE ANLATILIYOR
Bu kapsam Ünye ORMEK bünyesinde fotoğraf sanatı ve fotoğrafçılığa ilgi duyan ve bu konuda kendini geliştirmek isteyen işitme engelli bireyler için ‘Fotoğraf Çekim Kursu’ açıldı. 120 saatlik kursta işitme engelli bireylere fotoğraf eğitmeni ve işaret dili öğretmeni ile fotoğrafçılıkta kullanılan makine ekipmanları ile bunların özellikleri, fotoğraf makinesi seçiminde dikkat edilecek hususlar, fotoğrafçılıkta kullanılan terimler ve iyi fotoğraf çekmek için yapılması gereken yöntemler teorik ve uygulamalı olarak anlatılıyor.
İŞİTME ENGELLİ KURSİYERLER: “FOTOĞRAFÇILIKTA USTA OLMAK İSTİYORUZ”
ORMEK bünyesinde açılan ‘Fotoğraf Çekim Kursu’na katılan ve kurs hocalarından işaret diliyle aldıkları eğitimle fotoğraf çekmeyi öğrenen işitme engelli Burak Engin, Zafer Şen ve Mevlüt Öztürk kurs dolayısıyla çok mutlu olduklarını belirttiler. Kursta hem fotoğraf eğitmeni hem de işaret dili öğretmenleri aracılığıyla fotoğrafçılığın tüm detaylarını öğrendiklerini anlatan kursiyerler, kursun hayatlarına olumlu etkileri olduğunu aktardılar. Kurs ile usta olmayı hedeflediklerine de değinen işitme engelli kursiyerler, kurs sonrası da fotoğrafçılığı meslek olarak yapmak istediklerini vurguladılar.
KURS EĞİTMENLERİ: “KURSİYERLER ÖĞRENMEYE ÇOK YATKIN”
İşitme engelli bireylerin fotoğrafçılık eğitimi almalarını sağlayan Fotoğraf Eğitmeni Ömer Faruk Şatıroğlu ve İşaret Dili Öğretmeni Nagihan Çamyar, kursun kendileri için hem öğretici hem de eğlenceli geçtiğini dile getirdiler. Kursiyerlerin öğrenmeye çok yatkın olduğunu ve verilen bilgileri hızlı kavradıklarını aktaran eğitmenler, kursiyerlerin aldıkları eğitimlerle istihdam edilmesini sağlamayı hedef edindiklerini sözlerine eklediler.
BU İÇERİĞİ DİLEDİĞİNİZ YERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..!
Smz İnşaat
HER TÜRLÜ İSTEK ŞİKAYET HABER VE DUYURULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞINIZ..!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ